OGRZEWANIE POWIETRZNE (NADMUCHOWE)
Niskie rachunki za ogrzewanie, efekt błyskawicznego ciepła w domu, świeże i nawilżone powietrze, instalacja niesprawiająca problemów technicznych to oczekiwania każdego z nas wobec systemu grzewczego w naszym domu. W odpowiedzi na te oczekiwania pragniemy Państwu zaprezentować rozwiązanie - ogrzewanie nadmuchem ciepłego powietrza. Od lat jesteśmy specjalistą w dziedzinie instalacji ogrzewania powietrznego, klimatyzacji i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacji), świadcząc usługi w zakresie projektowania, sprzedaży, montażu i serwisu. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, pozwalamy sobie przybliżyć Państwu atuty naszego systemu grzewczego.
Dlaczego ogrzewanie powietrzne?
W tradycyjnych centralnych ogrzewaniach podgrzewanym medium pośrednim jest woda, która rozprowadzana do grzejników nagrzewa je. Następnie grzejniki oddają energię cieplną do pomieszczeń. O ile w nowoczesnych ogrzewaniach wodnych czas nagrzania małej ilości wody w systemie i kaloryferach jest krótki, to sam proces przekazywania energii do pomieszczeń jest długi - wynosi od kilku do kilkunastu godzin. Oto najkrótsza zasada działania systemu ogrzewania wodnego.
Zamiast montować instalację rozprowadzającą ciepłą wodę do grzejników, następnie czekać na ich nagrzanie, dalej przekazanie ciepła na ogrzanie pomieszczeń, wystarczy ogrzewać dom, napełniając go po prostu ciepłym powietrzem, a to zapewni zastosowanie ogrzewania powietrznego (nadmuchowego).
W systemie ogrzewania powietrznego funkcję źródła ciepła pełni nadmuchowy piec grzewczy opalany gazem ziemnym, płynnym, olejem opałowym lub prądem. Ogrzane w nim powietrze jest transportowane kanałami wentylacyjnymi do pomieszczeń i wdmuchiwane do nich przez systemowe kratki nawiewne.
Powietrze zanim trafi do pieca nadmuchowego przechodzi przez czerpnię wewnętrzną umieszczoną w centralnej części budynku oraz systemowy filtr włókninowy. Dodatkowo istnieje możliwość dostarczenia do budynku świeżego powietrza za pomocą czerpni zewnętrznej.
Zalety ogrzewania nadmuchem ciepłego powietrza:
- dużo efektywniejsze niż centralne ogrzewanie wodne, znacznie skracające czas ogrzewania wyziębionego domu, od rozruchu pieca do odczuwalnej zmiany temperatury potrzeba od kilku do kilkunastu minut,
- ułatwia aranżację wnętrz, dzięki wyeliminowaniu grzejników,
- mniej zawodne od tradycyjnego c.o., ponieważ w instalacji nie stosuje się wody, żaden z elementów instalacji nie jest narażony na korozję, zamarzanie, odkładanie kamienia ani przecieki,
- gwarantuje całoroczną kontrolę nad mikroklimatem wnętrza przy niskich kosztach eksploatacji,
- sprawdza się zarówno w budynkach drewnianych, jak i murowanych,
- wysoka sprawność pieców nadmuchowych (ogrzewane powietrze jest chłodniejsze od wody grzejnej w tradycyjnych instalacjach c.o.),
- sprawność ogrzewania nie ulega zmianie nawet po kilkudziesięciu latach,
- umożliwia rozbudowę o filtrację, jonizację, nawilżanie, klimatyzację, odzysk oraz czerpanie ciepła z gruntowego wymiennika ciepła,
- umożliwia rozprowadzenie ciepłego powietrza po budynku z kominka,
- umożliwia zaprogramowanie żądanej temperatury w ciągu dnia i nocy.
NAGRZEWNICA KONDENSACYJNA odzyskuje ciepło ze skraplania spalin. Posiada ok.10 % wyższą sprawność od NAGRZEWNICY NIEKONDENSACYJNEJ czyli o 10% mniejsze zużycie gazu.